8 yıl sonra sandığa gittiler! Kazanan parti belirli oldu

Çankırı’nın 8 yılın akabinde yine belde statüsü kazanan Dodurga’da yapılan seçimde, resmi olmayan sonuca nazaran belediye başkanlığını AKP’nin adayı Hasan Hüseyin Kaşıkçı kazandı.

Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga’da tekrar belde statüsünün kazanılmasının akabinde seçim heyecanı yaşandı.

SANDIK KURULDU

2014 yılında nüfusun azalması sebebi ile belde statüsünün kaldırıldığı Dodurga, yapılan hukuk çabasının akabinde tekrar belde statüsü kazandı. Belde statüsünün kazanılmasının akabinde belediye başkanlığı ve 3 mahalle muhtarlığı için sandık kuruldu.

Dodurga’daki bin 411 seçmen, Dodurga İlkokulu, belde yemekhanesi ve sıhhat konutunda kurulan 6 sandıkta saat 08.00’de oy kullanmaya başladı. Oy kullanma sürecinin tamamlanmasının akabinde oy sandıkları saat 17.00 prestiji ile açılmaya başlandı.

8 ADAY YARIŞTI

Belediye başkanlığı için AKP’den Hasan Hüseyin Kaşıkçı, Demokratik Sol Parti’den Namık Kaya, Demokrasi ve Atılım Partisi’nden Şerafettin Kaplan, Yine Refah Partisi’nden Hakan Kuşcu, Memleket Partisi’nden Osman Dede, Saadet Partisi’nden İbrahim Çolak, Adalet Partisi’nden Emine Yayla ve Türkiye Değişim Partisi’nden Kamil Erdoğdu yarıştı.

Resmi olmayan sonuca nazaran belediye başkanlığını AKP’nin adayı Hasan Hüseyin Kaşıkçı kazandı. İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.