Abdullah Avcı: Trabzonspor, Türkiye Ligi’ni forse etmiş bir ekiptir

Hazırlık maçında bordo mavililer Empoli’ye 1-0 mağlup oldu. Trabzonspor’un hocası Abdullah Avcı maç sonu açıklamalarda bulundu.

Abdullah Avcı’nın açıklamaları şu formda:

“Süper Kupa maçına hazırlanacağız”

Kampı kıymetlendiren Avcı, “Kampın son günü. Salı günü toparlanma idmanı yapacağız. Kentimize uçacağız ve hafta sonu oynayacağımız Üstün Kupa maçına hazırlanacağız. Kamp çok güzel geçti. Bugün takım planlamasını mühletleri ayarlayarak oynadık. Bilhassa birinci 60 dakika daha az oynayan isimlerle oynadık. Son kısmı başka oyuncularla oynadık, hafta sonuna cumartesi gününe çok sağlıklı bir formda çıkmak için.” ifadelerini kullandı.

“Dalgalı bir oyun oldu birinci yarıda”

Empoli karşısındaki oyunu kıymetlendiren deneyimli teknik adam, “Oynadığımız rakip, yaş ortalaması genç, agresif, faul sayısı çok fazla ve şiddetli baskı yapan bir grup. Birinci yarıda oyun tertiplerinde meşakkat yaşadık. Dalgalı bir oyun oldu birinci yarıda. İkinci yarı formasyon değişikliği ile oyun hakimiyetini aldık. Son 25-30 dakikada, Marek’in oyuna girmesi, değişik bir formasyon… Son kısımdan çok mutluyum. Birinci yarıdaki dalgalı oyun, inişler çıkışlar… Topa ikinci yarı hükmettik. Topa ne kadar sahip olursan, o kadar âlâ.” diye konuştu.

“Trabzonspor, Türkiye Ligi’ni forse etmiş bir takımdır”

“Kendilerinden bu sene beklenen oyun” sorusuna da yanıt veren başarılı çalıştırıcı, “Trabzonspor, geçen sene Türkiye Ligi’ni forse etmiş, şampiyon bir ekiptir. Bunu hiçbir rakibini yaklaştırmadan yaptı. Geçen sene oyun tertiplerinde eksik olan taraflarımızı, bu sene biraz daha üzerine yoğunlaşacağız. Bazen direkt oyun, bazen oyun tertibi, biraz daha hızlanmak. İkinci yarıdaki baskıyı yapmamız lazım. Topa sahip olmayı arttırmamız lazım. Ne kadar topa sahip olursan, oyun tertibini düzgün yapabiliyorsun. Rakibi daha fazla koşturabiliyorsun.” cevabını verdi.

“Bir sürü oyuncu ile konuştuk”

Sağ stoperin kampa yetişmediği hatırlatılan Avcı, “Bizim geçen yıldan bu yana yüzde 98 transferimiz gerçekleştirilmiş. Artık bunun üzerinden konuşamayız. Biz geçen sene şampiyon olurken, bütün sistem değişti. Doğal ki güzel oyuncu, tertip içinde daha bedelli hale geliyor. Fakat bu niçin yok diye yapamayız. Herkes âlâ niyetle çalışıyor. Bir sürü oyuncu ile konuştuk, devam ediyor. Kısmet böyleymiş. Gerçek vakitte olacağını düşünüyorum. Bir sağ stoperle birçok şey halledilmiyor. Oyun tertibi olmayınca çok güzel stoper de alsan karşılığı olmuyor. Umarım formasyona uyan en âlâ isimle devam ederiz.” sözlerini kullandı.

“Trabzonspor güzel şeyler yaptı”

Son olarak kampın bütününü kıymetlendiren tecrübeli hoca, “Ben grubun bütününden mutluyum. Çok kaliteli, karakterli ve gücü çok birbirine yakın oyuncu kümesi var. Onlarla çalışmaktan memnunum. Yeni öyküye neler katabiliriz ona bakacağız. Bir tacı bile içeride saatlerce düşünen, konuşan, yorulan insanlarız, takımız. Trabzonspor âlâ şeyler yaptı, âlâ şeyler yapmaya devam edecek.” açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.