Azerbaycan Savunma Bakanlığı duyurdu: Karşı tedbirler lokal nitelikte ve askeri gayelere yönelik

Azerbaycan Savunma Bakanlığının açıklamasında, Azerbaycan ordusunun sivil nüfusu ve altyapıyı gaye aldığı savıyla ilgili Ermenistan’ın yaydığı bilgilerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Açıklamada, “Ermenistan’ın provokasyonlarına karşılık olarak, karşı tedbirler lokal niteliktedir ve atış noktaları olan yasal askeri amaçlara yöneliktir. Misilleme tedbirleri küçük ölçeklidir. Azerbaycan sonlarının güvenliğini sağlamayı ve Ermenistan’ın provokasyonlarına son vermeyi amaçlamaktadır.” tabirleri yer aldı.

“AZERBAYCAN, ERMENİSTAN TOPRAKLARININA MÜDAHALE ETMEDİ”

Bakanlığın bir öbür açıklamasında ise Azerbaycan’ın Ermenistan topraklarına müdahalesi ile ilgili haberlerin gerçek olmadığı belirtildi.

Ermenistan ordusu akşam saatlerinde sonun Daşkesen, Kelbecer ve Laçın istikametlerinde geniş kapsamlı provokasyonda bulunmuş, Ermeni birliklerce Azerbaycan ordusunun mevzileri ortasındaki yerlere ve yollara mayın döşenmişti. Bu durumu önlemek için Azerbaycan birliklerince alınan önlemler sonucunda çatışmalar başlamıştı.

Yaşananların, 2. Karabağ Savaşı sonrasında Ermenistan ve Azerbaycan ortasında meydana gelen en büyük çatışma olduğu belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.