Bekçilik spor mülakatları ne vakit yapılacak? Fiziki yeterlilik imtihanı tarihi..

Bekçi olabilmek için gün sayan adaylar spor mülakatlarının ne vakit yapılacağını araştırmaya başladı.Bekçilik yazılı imtihan sonuçlarının açıklanmasının akabinde 50 puan ve üzeri alan adaylar fiziki yeterlilik imtihanına tabi tutulacak.

Peki bekçilik spor mülakatları ne vakit yapılacak? Bu soru son günlerin en çok araştırılan ve merak edilen soruları ortasında yer alıyor.İşte bekçilik spor mülakatlarının yapılacağı tarih..

Fiziki yeterlilik imtihanı ne vakit yapılacak?

Bekçilik fiziki yeterlilik imtihanının ne vakit yapılacağı konusunda şimdi resmi bir açıklama yapılmadı.Resmi açıklamanın akabinde sizlerle paylaşacağız.

Fiziki yeterlilik sınavı

1. Yazılı İmtihanda başarılı olan adaylar, Fiziki Yeterlilik İmtihanına alınırlar.

2. Fiziki Yeterlilik İmtihan Komitesi aday kıymetlendirme ve seçmesini, adayın mevcut durumunu şahsen görerek aşağıda öngörülen temellere nazaran yapar.

a) Fiziki Yeterlilik İmtihanı; adayın vücudu kabiliyeti ve fiziki yapısı kıymetlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır.

b) Fiziki Yeterlilik İmtihanında adayın müddetinin takibi, imtihan yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılır.

c) Fiziki Yeterlilik İmtihanı yüz tam puan üzerinden kıymetlendirilir. İmtihan sonucunda altmış puanın altında alan adaylar başarısız sayılır. Komite tarafından başarısız adaylar hakkında “Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olamaz” kararı verilir ve başarısız adaylar kelamlı imtihan etabına geçemezler.

3. Fiziki Yeterlilik İmtihan tarihleri, yerleri, imtihan parkuru ve puan cetveli ile adayları ilgilendiren konular, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından hazırlanan talimatla belirlenerek Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinden (www.pa.edu.tr) duyurulacaktır. Ayrıyeten adaylara posta, telefon vb. bağlantı araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.