Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist, Bu Seviyeyi Bekliyor!

Tanınmış bir teknik analist ve trader olan Peter Brandt, son zamanlarda Bitcoin ve kripto para piyasası hakkındaki yorumlarıyla manşetlerde yer aldı. Kıdemli trader ve analist Peter Brandt, Balaji Srinivasan’ın 90 gün içinde 1 milyon dolarlık bir fiyata işaret eden Bitcoin fiyatı tahminini “aptalca” olarak nitelendirdi. Aynı zamanda, tartışmalı girişimcinin şanslı olabileceğini de göz ardı etmedi. İşte detaylar…

Bitcoin analisti 1 milyon dolarlık tahmini eleştirdi

Srinivasan’ın iddiası, bunu “çılgın” bir hareket olarak nitelendiren ünlü akademisyen ve risk analisti Nassim Nicholas Taleb de dahil olmak üzere küresel yatırım topluluğunun çeşitli üyelerinden eleştirilerle karşılandı. Brandt, bu tür tahminlerin hüsnükuruntudan başka bir şeye dayanmadığını ve Bitcoin’in bu kadar yüksek seviyelere ulaşacağına inanmak için temel bir neden olmadığını savundu.

Eski a16z ortağı ve Coinbase CTO’sunun cesur tahmini, Bitcoin’in fiyatının son zamanlarda bankacılık sektöründe güvercin bir U dönüşü hakkında spekülasyonlara yol açan devam eden krizin körüklediği bir hareketle 28.000 doları aştığı sırada geldi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere en büyük kripto varlığın fiyatı yılın başından bu yana yüzde 70 gibi göz kamaştırıcı bir artışla Haziran 2022’den beri görülmeyen seviyelere ulaştı.

Bu sırada Bitcoin’in haftalık yatay direnç seviyesinin üzerinde önemli bir kapanış oluşturduğunu belirtmekte fayda var. Bu, geçen hafta Brandt tarafından tanımlanan ters head&shoulders grafiği modelinin yerine getirildiğini gösterir. Fiyatın buradan ne kadar yükseleceğini ise zaman gösterecek. Kimine göre Bitcoin fiyatı, küçük düzeltici modeller oluştururken ani yükselişine devam edebilir. Bitcoin yatırımcıları, bankaları çevreleyen belirsizlik, FED’in faiz artışlarında duraklayacağına yönelik spekülasyonlara yol açtığı için süper yükselişte görünüyor.

Brandt, CME boşlukları hakkında ne düşünüyor?

Brandt ayrıca Bitcoin’in fiyatındaki son CME boşluklarına da ağırlık verdi. CME boşlukları, bir finansal aracın Chicago Ticaret Borsası’ndaki (CME) kapanış fiyatı ile ertesi günkü açılış fiyatı arasındaki fiyat farkını ifade eder. Traderlar aradaki farktan yararlanmaya çalışabileceğinden, bu boşluklar potansiyel olarak Bitcoin fiyatını etkileyebilir. 19 Mart’ta bir tweet’te Brandt, boşlukların ticaretinden elde edilecek istatistiksel bir avantaj olmadığını ve bunlara odaklanan traderların basitçe “parayı çöpe attığını” savundu.

Bir tweet’te, efsanevi trader 19.000 dolar seviyesinde iki önemli doldurulmamış boşluğa işaret etti ve traderları Bitcoin’de açık pozisyon almaya teşvik etti. Bu, Brandt’ın kripto varlığın fiyatının kısa vadede düşme potansiyeli olduğuna inandığını gösteriyor. Bitcoin fiyatındaki son artışın neden olduğu aşırı iyimserliğe rağmen, bazı uzmanlar kripto varlıkların fiyat rallisini uzatma kabiliyeti konusunda şüphelerini koruyor.  Brandt, Bitcoin’in uzun vadeli beklentileri konusundaki aşağı yönlü duruşuyla tanınırken, kripto para biriminin “dünyayı değiştirdiğini” ve muhtemelen finans endüstrisinde önemli bir oyuncu olmaya devam edeceğini kabul etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir