Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Rusya ziyareti sonrası gündeme dair açıklamalar

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’le görüşmek için Rusya’ya giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaret dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“(Tayvan) Ukrayna’daki savaş ve koronavirüs salgınının global iktisat ve istikrara olumsuz tesirlerinin sürdüğü periyotta yeni bir krize müsaade vermemeliyiz.”

“Sayın Putin’le ruble üzerinde mutabık kaldık. O da alışılmış mali noktada başka bir güç kaynağı olarak Rusya’ya ve Türkiye’ye inşallah kazandıracak.”

“Rusya’nın Mir kartı var. Şu anda bizim 5 bankamız bunun üzerinden çalışmalarını sürdürüyor. Burada da çok önemli gelişmeler var.”

“Eylülde Şanghay Beşlisi Özbekistan’da toplanacak. Görüşmemizde Sayın Putin de rica etti; nasip olursa biz de inşallah oradaki toplantıya katılacağız.”

“(2022 KPSS) İmtihanı iptal edilenlerden fiyat talebi muhakkak olmayacak. ÖSYM, bundan sonraki süreçte şaibeleri ortadan kaldırarak yoluna devam edecek.”

“Akkuyu’daki çalışmaları şahsen heyetimle izleyeceğim. Ondan sonra Sayın Putin’e gelinen durumu aktaracağım. Ona nazaran yol haritamızı belirleyelim diyeceğim.”

“(Tahıl sevkiyatı) Sırada 20 civarında gemi var. Rusya diyor ki ‘Bizdekilere ne vakit aracılık edeceksiniz’ İlgili bakanlıklarımız süratle çalışıyorlar.”

Ayrıntılar gelecek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.