Elon Musk: Twitter satışında fiyatı düşürebiliriz

Twitter’ı 44 milyar dolara satın alma mutabakatının “askıda” olduğunu duyuran SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk’tan muahedenin akıbetiyle ilgili başları karıştıran bir açıklama daha geldi.

Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan Elon Musk, satın alma bedelini düşürmenin gündeminde olduğunu söyledi.

Twitter’ı satın almaktan vazgeçebileceği savlarını reddeden Musk’ın geçen hafta “Şu an platformdaki uydurma kullanıcıların hesaplanması sürdüğü için muahede süreksiz olarak beklemede. Bu uydurma kullanıcı sayısı toplam sayının yüzde 5’inden daha az” diyerek satışın askıya alındığını açıklaması başları karıştırmıştı.

Bloomberg’in haberine nazaran Elon Musk, Miami’de basına kapalı bir aktiflikte yaptığı konuşmada Twitter satışında yeni bir fiyat pazarlığının mümkün olduğunu söyledi. Daha düşük bir fiyatla satışın gündem dışı olmadığını söz eden Musk, “Bana söylenen bot hesapların sayısını bilmenin bir yolu olmadığı” dedi. Twitter yetkililerinin uydurma hesaplar konusunda kendisini yanlış yönlendirdiğini savunan Musk, “Daha fazla soru sordukça tasalarım artıyor” diye konuştu.

Analistlere nazaran Elon Musk, satışta fiyatı düşürmek için Twitter’daki uydurma hesaplardan bu kadar sık bahsediyor. Öte yandan son devirde yaptığı açıklamalar, Elon Musk’ın Twitter’ı almaktan vazgeçebileceği yorumlarına yol açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.