FETÖ’den Boğaziçi’ndeki baskıncı ve aksiyoncu akademisyenlere takviye

Boğaziçi Üniversitesi’nde bilgi süreç kısmını basarak yasadışı bir biçimde kimi evraklara el koyan 4 akademisyen vazifesinden uzaklaştırılmış sonrasında derinleşen soruşturmada 2016-2018 yılları ortasında ihalesiz olarak toplam 40 bin dolarlık satın alma yapıldığı da sav edilmişti.

FETÖ’DEN EYLEMCİ AKADEMİSYENLERE DESTEK

Baskın ve olaya karışan isimlere ait yeni bilgilerle skandal daha da büyürken FETÖ medyasının baskıncı akademisyenlere verdiği takviye dikkat çekiyor.

OLAY

Geçtiğimiz günlerde Boğaziçi Üniversitesi dört öğretim üyesi  Prof. Dr. Tuna Tuğcu, Prof. Dr. Yavuz Akpınar, Prof. Dr. İbrahim Semiz ve Prof. Dr. Emre Otay üniversitenin Bilgi süreç Merkezine bir baskın düzenlediği basına yansımıştı. Üniversite idaresi ve bilgi süreç merkezi liderinin Cumhurbaşkanı tarafından açılışı gerçekleştirilen Kandilli Bilim, Teknoloji ve Araştırma binasının açılış merasimine katılmalarını ve yerleşkede olmayışlarını fırsat bilen akademisyenlerin, üniversitenin Bilgi Süreç merkezinde misyonlu işçisi tehdit ettiği ve yetkileri olmamasına karşın kimi evrakı gasp ettikleri ortaya çıkmıştı. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.