Google Pixel 7’nin selfie yetenekleri ortaya çıktı!

Google, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Pixel 6 modelleriyle gündemden düşmedi. Seri, teknik özellikleri ve tasarımıyla sınıfı geçse de belirli aralıklarla patlak veren sorunlarla sektörde olumsuz bir havaya neden oldu. Son olarak şirket, mayıs ayında düzenlenen I/O 2022 konferansında beklenmedik bir şekilde Pixel 7 modellerini vitrine çıkardı.

Pixel 7 serisi, henüz tam anlamıyla tanıtılmadı. Google, akıllı telefonların sadece tasarımlarını kullanıcılara gösterdi. Bu nedenle cihazların teknik özellikleriyle ilgili günden güne yeni bir detay ortaya çıkıyor. Şimdi de serinin kamera özelliklerinden bazıları belli oldu.

Google Pixel 7, 4K video kaydı yapabilen ön kamerayla gelecek

Geçen yıl çıkış yapan Pixel 6 Pro, 11.1 Megapiksel çözünürlüğünde ve 4K 30 FPS video kaydı yapan bir ön kamerayla geldi. Ancak standart model için böyle bir durum söz konusu değildi. Zira cihaz, 8 Megapiksel ve maksimum 1080p 30 FPS video kaydedebilen bir selfie kamerasıyla kullanıcı karşısına çıktı.

Son ortaya çıkan bilgilere göre Google, yaklaşan Pixel 7 serisinde selfie kameralarını daha da yetenekli bir hale getirmek için kolları sıvadı. Şirket, hem standart hem de Pro modelde 4K video çekebilen bir sensör kullanacak. Ayrıca kamera çözünürlükleri de artacak. Ancak şu an için bu konuyla ilgili net bir detay yok.

Bu bilgilerin 9to5Google tarafından Google Camera’nın yakın zamanda yayınlanan 8.5 sürümünün kaynak kodlarında tespit edildiğini de belirtelim. -p21_front_setup kodunda-

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Pixel 7 serisi, kullanıcıların beğenisini kazanacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.