Gram altında iflas fırtınası! Selcoin Eylül-Ekim dedi bombayı patlattı… Bu türlü düzey görülmedi

Selcoin, dolar altına yapılan müdahalelerin gram altını da etkileyeceğini tabir etti. Yükselen enflasyondan ötürü Ekim-Eylül aylarına kadar iğne operasyonlarının olacağını belirten Selocin, bu müdahaleler sonucunda gram altında oluşacak seviyeyi de açıkladı.

KÖKLÜ REFORLAR MI GELİYOR?

Ekonomilerde iflaslara dikkat çeken Selcon, yeni ıslahatların kaide olduğunu belirtti. Sri Lanka’da yaşanan meseleleri örnek gösteren Selcoin “İflaslar dalgası başladı. Geçim problemlerinden ötürü insanların aksiyonlar protestolar yapacağını söylemiştim. Birinci olarak Sri Lanka’da başladı. Enflasyon tüm dünya için büyük sorun. Atamamız gereken adımlarımız var fakat atılmıyor. Bu süreci daha küçük hasarlara atlatabiliriz. Fakat esaslı ıslahatlar gerekiyor. Merkez Bankaları faiz artışına girdi. Onlar faiz artırarak pandemi periyodunda bastıkları paraları geri çektiler. Bu da TL’nin başka paralar karşısındaki değersizliği gösteriyor. Döviz yükselmiyor biz bedel kaybediyoruz.” diye konuştu.

DOLAR GRAM ALTINI DA ETKİLİYOR

“Dolar/TL’ye iğneler yapılacak. Bu gerçekleşti. Dolara balyoz gelmeden pik hareket yaratmak isteyecekler. Doların yapacağı hareket gram altın tarafını ilgilendiriyor. Doların üst yukarı görünüyor. 1000 TL düzeyini koruyan bir gram altın var. 1400 TL’yi bekliyoruz. Gram altında kar düzeyi 1400 TL. 1000 TL’de tutunmasının nedeni ons altın. Ons altının üst gerçek iteleneceği bir haber olacak. 1833 düzeyine mum attı. 1865 4 saatlik müddette küçük kırılımlar gösterdi.”

EYLÜL-EKİM AYLARINA DİKKAT

“Dünyada enflasyon ve iflas dalgalarında gram altın ve gram gümüş inançlı liman olmaya devam edecek. Gelişmekte olan ülkelerde ise dolar, Euro, Sterlin üzere para üniteleri yükselişlerine devam edecektir. Pik düzey ise yaz devri ve yaz çıkışı. Gelişmekte olan ülkeler yıl sonunu en düzgün kapatmak için Eylül-Ekim aylarında müdahaleler yapacaklar. Yani son kurşunlarını o periyot sıkmak isteyecekler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.