Haluk Bayraktar’dan tutarsız açıklamalar yapan Kılıçdaroğlu’na cevap: Sezgin Tanrıkulu ismini duymazdan gelmişsiniz

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, katıldığı bir canlı yayında Bayraktar ailesi hakkında tutarsız açıklamalar yapan Kemal Kılıçdaroğlu’na cevap verdi.

“Sayın Kılıçdaroğlu, bugün yine isimlerimizi zikretmişsiniz, her ne kadar bugüne değin biz pek hissedemesek de bizi desteklediğinizi söylemişsiniz.” ifadeleriyle Yedili Masa liderine seslenen Bayraktar, yaptığı paylaşımda “Milli SİHA’lara jitem diyen, bize devlet şirketlerinden insan kaynağı çalma iftirası atan, belediyeden para aldığımız yalanını söyleyen vekillerinizi neden Diyarbakır’da, İzmir’de, Malatya’da listelerde yükselttiğiniz sorusunu cevaplamamışsınız. Sezgin Tanrıkulu’nun ismi verilince duymazdan gelmişsiniz.” ifadelerine yer verdi.

Bizim derdimiz siyaset değil

Bayraktar’ın paylaşımının tam metni şöyle:

“Rahmetli Babamız bu iftiraları size yıllar önce mektupla ve telefonda şikayet etmiş fakat o zaman da duyarsız kalmıştınız. Nihayet, başka bir iftirayı siz atınca, Babamız Özdemir Bey size dava açmış ve mahkeme sizi tazminata mahkum etmişti. Kazanılacak tutarın da şehit ailelerine bağışlanmasını vasiyet etmişti. Bu tutarsız halinizi milletimizin takdirine sunuyoruz. Bizim derdimiz siyaset değil. Siz yapın siyasetinizi. Biz hakkımızı, milletimizin hukukunu çiğnetmemenin derdindeyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir