Hangi kara yolunda çalışma var? 23 Mayıs Pazartesi kara yollarında son durum

Günü ailesiyle ya da iş için yollarda geçirecek olan vatandaşlar, kara yollarındaki son durumu merak ediyor.

Geçecekleri güzergahta çalışma olup olmadığını merak edenler, bu mevzuda en net bilgilere ulaşmak istiyor.

Vatandaşlar yollarda sorun yaşamamak, ya da geç kalmamak için, “Hangi kara yolunda çalışma var?” sorusunu araştırıyor.

Pekala, Hangi kara yolunda çalışma var? İşte kara yollarında son durum…

Hangi kara yolunda çalışma var?

AA’nın haberine nazaran; Kara yollarının imal, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen bölümlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine nazaran, Anadolu Otoyolu’nun Ankara-Bolu vilayet sınırı-Çamlıdere Kavşağı 18-19. kilometrelerinde bulunan Tatlak Köprüsü’nde tabliye ve üstyapı tamirat çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Ankara istikametinden iki istikametli ve denetimli sağlanıyor.

İzmir-Çeşme Otoyolu’nun 1-8. kilometrelerinde (Güzelbahçe-Urla arası) ekolojik köprü üretim çalışmaları sebebiyle yolun bir kısmı trafiğe kapatılarak ulaşıma öbür kısımdan iki istikametli müsaade veriliyor.

Ankara-Niğde Otoyolu’nun Kırşehir Temas yolu 2. kilometresinde yol imal çalışmaları münasebetiyle Kırşehir istikametinde sağ şerit trafiğe kapatılarak ulaşım denetimli sürdürülüyor. Antalya-Kemer yolu üzerinde bulunan tünellerdeki bakım tamir çalışmaları nedeniyle 09.00-17.00 saatlerinde her iki tarafta bir şerit trafiğe kapatılarak, ulaşım öbür şeritlerden sağlanacak.

Yozgat-Çorum yolunun 10-15. kilometrelerindeki yol üretim çalışmaları nedeniyle ulaşıma bölünmüş yolun bir kısmından denetimli müsaade veriliyor. Çanakkale-Ezine yolunun 17-19. kilometrelerinde bulunan viyadükte genleşme derzi üretim ve tamirat çalışması yapılıyor. Bu sebeple ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından iki istikametli sürdürülüyor. Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34. kilometrelerinde (Büyükeceli ve Yanışlı arası) patlatmalı yol üretim çalışmaları nedeniyle 09.00-17.00 saatlerinde ulaşım denetimli sürdürülecek.

Sinop-Samsun yolunun 23-76. kilometrelerinde çeşitli kavşaklarda sinyalizasyon çalışmaları dolaysıyla ulaşıma tek şeritten denetimli müsaade veriliyor.

Beşikdüzü-Trabzon yolunun 45. kilometresinde bulunan Akyazı Tüneli’nde elektrik elektronik sistemleri bakım tamir çalışması nedeniyle her iki istikamette bulunan tüplerde 08.00-20.00 saatleri ortasında ulaşım tek şeritten denetimli sağlanıyor.

Şırnak-Uludere yolunun 8-12.kilometrelerinde yol imal çalışmaları münasebetiyle şoförlerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

KARA YOLLARI YOL ÇALIŞMASI SORGULAMA EKRANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.