Harika Lig’de yayıncı kuruluş sorunu çözüldü

Türkiye Futbol Federasyonu TFF Fevkalâde Seçimli ve Olağan Mali Genel Heyeti’nde, 8 adayın kâfi imzayı toplayamaması nedeniyle Mehmet Büyükekşi’nin tek aday olarak başkanlık seçimine girdi ve başkanlığa seçildi.

Yayıncı kuruluş müjdesi

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, kürsüden delegelere seslenirken kıymetli açıklamalarda bulundu ve mevcut yayıncı kuruluş beIN Sports ile gelecek dönem için de mutabakat sağlandığını duyurdu.

“İstifalarını isteyeceğim”

Büyükekşi’nin dikkat çeken açıklamaları şu formda:

“Disiplin Heyeti ve Tahkim Konseyi’ni değiştiremiyorum ancak seçilirsem teşekkür konuşmamda istifa etmelerini isteyeceğim.

Hakem performansları konusunda yapay zeka kullanmak istiyoruz. Hiçbir şey algı operasyonu olmamalı. Hakem tartıştırmak yerine aldıkları puanları kamuoyuna açacağız. Ödül ve ceza sistemini değiştireceğiz.”

“Kadın yönetici daha evvel olmamıştı”

”Bu vakte kadar Türkiye Futbol Federasyonu idaresinde bayan idare şurası üyesi olmamış. Bizim şu anda listemizde çok bedelli iki bayan idare şurası üyemiz var. Birincilere imza atacağız. İnşallah adalet anlayışını getireceğiz. Hakemlerin, sorunların konuşulduğu bir lig değil de, futbolun hoşluklarının konuşulduğu bir lig olmasını istiyoruz. Bir çok hususta hakem performanslarıyla ilgili teknolojiyi, yapay zekayı kullanmayı hedefliyoruz.”


“Farklı işler yapmamız lazım”

“Ben değil biz olarak yola çıkmak istiyoruz. Bir kuş tek kanatlı uçamaz. Çift kanat lazım. Bunun bir kanadı federasyonsa, başka kanadı kulüplerimiz ve futbolun başka paydaşlarıdır. Daima el ele vererek gerek spor kamuoyu olsun gerek kulüpler, futbolcular, hocalar, federasyon Türkiye’de futbolun kalitesini yükselterek marka pahasını üstlere çıkarmamız gerekiyor. Hizmet ihracatında, dünyada dizi/film ihracatında ikinciyiz. 140 ülkeye ihracat yapıyoruz. Niçin futbol kulüplerimizin maçlarını öteki ülkelere izletmeyelim. Bunun için de farklı işler yapmamız lazım. Farklı mevzular işlememiz lazım”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.