Hepsiburada’dan kasasız mağaza

Hepsiburada, Türkiye’nin yapay zekâya dayalı birinci ‘al ve çık’ konseptli yeni kuşak akıllı pilot mağazasını İstanbul Mecidiyeköy Trump AVM içinde açıyor.

Hepsiburada Smart by MIMEX akıllı mağaza konsepti, dünyanın en büyük bütçeli Ar-Ge ve inovasyon programlarından Ufuk 2020 kapsamında Avrupa Birliği Komitesinin yaklaşık 2,2 milyon euro fiyatındaki teşvikiyle hayata geçirildi.

İngilizce açılımı ‘Micro Market Experience (Mikro Market Deneyimi)’ olan proje, Hepsiburada’nın yanı sıra donanım, sensör, kamera sistemleri ve akıllı raf alanlarında faaliyet gösteren dört memleketler arası şirketin iştiraki ile geliştirildi. Tüm dünyada az sayıda örneği bulunan ‘al ve çık’ konseptli mağazalar, müşterilerine kolay, pratik ve süratli bir alışveriş tecrübesi sunuyor.

Hiçbir fizikî ödeme noktası bulunmayan Hepsiburada Smart’ta, alışverişle ilgili tüm süreçler yapay zekâ, imaj sürece ve dijital tartı sensörü teknolojilerinin birlikte kullanılmasıyla gerçekleştiriliyor.

Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ, Hepsiburada Smart by MIMEX’i Türkiye ile tanıştırmaktan büyük heyecan ve memnunluk duyduklarını belirterek, yeni jenerasyon akıllı alışverişin Türkiye’deki birinci örneğiyle ilgili şunları söyledi: “Yapay zekâ ile alışveriş tecrübesini düzgünleştiren, alışverişin geleceğini bugüne taşıyan ve dünyada az sayıda örneği bulunan bu konsepti Türkiye’de hayata geçiren birinci şirket olduğumuz ve Türkiye’de ticaretin dijital dönüşümüne öncülük eden bir yeniliğe daha imza attığımız için memnunluk duyuyoruz.

Hepsiburada’nın Ar-Ge takımı, memleketler arası paydaşlıklar kurarak, Türkiye’nin e-ticaret birikimini ve Türk mühendislerinin yeteneklerini memleketler arası arenada en güzel formda gösteriyor. Dünyanın en büyük bütçeli Ar-Ge ve inovasyon programlarından biri Ufuk 2020 kapsamında ortaklarımızla birlikte geliştirdiğimiz MIMEX teknolojisiyle ve bugüne kadarki inovasyonlarımızla Türkiye’yi global teknoloji arenasında temsil etmenin memnunluğunu yaşıyoruz. Bu topraklardan çıkan bir teknoloji gücü ve memleketler arası bir muvaffakiyet kıssası olarak Hepsiburada yeni global projeler geliştirmeye ve inovasyonlarına devam edecek.”

Fütüristik mimari tasarımı Architectural Strategies Atelier’den mimar Sezer Bahtiyar tarafından yapılan Hepsiburada Smart by MIMEX 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren süratli tüketim eserleriyle İstanbul Mecidiyeköy Trump AVM içerisinde müşterilerin kullanımına açılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.