İmamoğlu: Ben çizmeyi altyapı problemlerini çözmek için giyiyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, kentte tesirli olan çok yağışlar sırasında kent dışında olması üzerine basın açıklaması düzenledi. Eleştirilere karşılık veren İmamoğlu, “O gece sabaha kadar İBB’nin çalışanları alandaydı. Sabahın birinci ışıklarına kadar tüm süreci dev takım ile yönettik. Gösteri yapmaya değil sorunu çözmeye odaklandık ve sorunu çözdük” sözlerini kullandı.

İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle,

AYNI YERDE TEKRAREN SORUN YAŞANMIŞTIR: O gün İstanbul genelinde afet gibisi bir durum yaşanmadı. Birkaç ilçede yaşanan su baskınları oldu. Yalnızca Esenyurt’un Pınar Mahallesi’nde hudutlu bir hatta, hatta bir sokakta sorun yaşandı. Kaldı ki tıpkı yerde geçmiş yıllarda tekraren sorun yaşanmıştır. Son olarak 2020 yılında yaşanan sorun sonrası bu bölgeye kalıcı tahlil oluşturmak ismine da yatırım kararı aldık ve süreci devam ediyor. Tam 8 milyonu aşan bir yatırımdan bahsediyoruz.

GELİŞMELERİ AN VE AN TAKİP ETTİM: Yağış gece yarısından sonra şiddetini arttırmıştı. Gelişmeleri takımlarımızdan bilgi alarak an ve an takip ettim. Gelişmeleri grubumuzla yönettik. Ne yazık ki son yıllarda Türkiye’de pek çok alanda işlerin normalinden saptığını yaşamaktayız. Mevcut iktidarın uygulamaları nedeniyle dejenere bir olgu ortaya çıktı. Tüm alanlarda tek adamlık anlayışı. Bu tek adamlık anlayışı yaygın bir hale getirilmek isteniyor. Ülkenin değerli noktalarında vazife yapanlar kendi akıllarıyla değil daima o ‘tek adam’ dediği ne ise onun için harekete geçiyor. Her şeyi yapan o tek adam olmalı. Tek adam olmazsa hiçbir şey yürümez, yürüyemez algısı yaratılmalı. Bu milim milim işlenen bir algı süreci. Bu dejenere bir idare formu ve iş yapma halidir. Tek adamlığın bu derece yüceltilmesi ve her alana yayılmaya çalışması çok tehlikeli bir durumdur. İBB 3 yıldır tek adam başıyla yönetilmiyor. Ülkeyi tek adam başıyla yönetenler bu gerçeği anlasın. Ben lider olarak kaldığım sürece İBB tek adam anlayışı ile yönetilmeyecek.

‘ÇİZMENİ GİY, ALANDA FOTOĞRAF VER’ TELEFONLARI ALDIM: O gece sabaha kadar İBB’nin çalışanları alandaydı. Sabahın birinci ışıklarına kadar tüm süreci dev takım ile yönettik. Gösteri yapmaya değil sorunu çözmeye odaklandık ve sorunu çözdük. ‘Çizmeni giy, alanda fotoğraf ver’ halinde telefonlar aldım. Ben çizmemi gösteriş olsun diye değil, afet sonrasında değil, afet öncesinde altyapı çalışması yaparken giyerim. Ben çizmeyi 25 yıldır çözülmemiş altyapı problemlerini çözmek için giyiyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.