İstanbul’da yol çöktü: Araba içine düştü

İstanbul Büyükçekmece’de, yapılan çalışma sırasında yolun bir kısmı çöktü. Çökme sırasında isale çizgisi patlarken araba de çukura düştü. Birtakım meskenlerin bahçelerini ise su bastı.

Olay, öğlen saatlerinde Büyükçekmece Fatih Mahallesinde bulunan bir caddede yaşandı. Yol çalışması yapılan Gazi Mustafa cadde’sinde bilinmeyen nedenle çökme meydana geldi. Çökme sırasında ziyan gören isale sınırı patladı.

Çöken yolda oluşan çukurlara 2 araba düşerken, isale sınırından sızan su orta sokaklardaki meskenlerin bahçelerini bastı. Birtakım vatandaşlar ise bahçelerine su girmemesi için kapılarının önlerini plastiklerle kapamaya çalıştı. İsale sınırından daha fazla su sızmaması için vana kapatılırken, birtakım konutlarda su kesintisi yaşandı.

“CAN HAVLİ İLE ÇIKTIK”

Otomobili çukura düşen Derya Yılmaz, “Yol akıyordu. Belediye rastgele bir işaret koymamıştı. Önümüzden araçlar gidiyordu. Birden yol çöktü. Çukura düşmeye başladık. Ben ve arkadaşım otomobilden can havli ile kaçtık. Etraftaki beşerler, arabamı iterek çıkardılar. Belediyenin hatası” dedi.

“BÜTÜN BAHÇEMİZ SU İÇİNDE KALDI”

Evinin bahçesi su içinde kalan Canan Tartan ise, “Arka yolda bir patlama olmuş. 3 saattir durduramadılar. Vanayı bulamadılar. Bütün bahçemiz su içinde kaldı. 50 yıllık bina. Temelinin çökebileceğini söylediler. Bahçe çamur içinde kaldı. Yarım saat sonra hekim randevum vardı. İptal etmek zorunda kaldım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.