MÜSİAD Sivas Şubesi Lideri, CHP heyetine kaygı yandı

CHP Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığındaki İktisat Masası, bugün yurttaşların sıkıntılarını dinlemek için geldiği Sivas’ta MÜSİAD Sivas Şubesi’ni ziyaret etti. CHP heyetini MÜSİAD Sivas Şubesi Lideri Salim Eminoğlu karşıladı. Öztrak, 60 bin kilometre yol yapıp 41 ile giderek oradaki ekonomik meseleleri gözlemlediklerini lisana getirdi. Öztrak, Sivas’ın ekonomik açıdan büyük potansiyeli olduğunu kaydederek, ulaştırma ve teşvik sorunun çözülmesi halinde Sivas’ın bu potansiyelinin ortaya çıkacağını söz etti.

ANKA’nın haberine nazaran Salim Eminoğlu ise Sivas’ın zahmetini çekmiş eski yatırımcıların teşviklerden faydalanamadığını söyleyerek, “Yani eski yatırımcılar, Sivas’ın geçmişte külfetini çekmiş, o periyotta organize endüstriye hiç gidilmezken oraya yatırım yapmışlar. Bugün onların faydalanamaması ve yeni yatırımcıların faydalanması biraz bizleri mutlu etmedi. Biz isteriz ki bu memlekette, olağan tamamını kapsasın. Bütün esnaf arkadaşlarımız cazibe merkezlerinden faydalansın” diye konuştu.

Eminoğlu, Sivas’ın Cumhuriyet kenti olduğunu fakat hak ettiği yerde olmadığını belirterek, “O devirlerde Sivas’ın ilçesi pozisyonunda olan kentlere bakıyorsun, Sivas’ı çok ileride geçmişler. Biz, yerimizde saymışız. Daima göç vermişiz, göç alamamışız. Bizler de olağan oradaki bütün iş dünyası olan arkadaşlarımız daima Sivas’a yatırım yapmış. Sivas gelişmeyince, küçük yerde küçük işler oluyor. Bizi üzüyor” dedi.

CHP heyeti, daha sonra Organize Sanayi Bölgesi Endüstriciler Derneği’ni ziyaret etti. Heyeti burada Dernek Lideri İsmail Timuçin karşıladı. Timuçin, CHP heyetine Sivas’taki sanayi üretimini anlattı. CHP heyeti, sanayi bölgesinde gözlük camı üreten bir fabrikayı gezdi. Fabrika sahibi, CHP heyetine üretimleri hakkında bilgi verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.