Nam Salan Analist: Bitcoin Bu Tarihte Dibe Vurabilir!

İsabetli tahminleriyle nam salan bir analist, lider kripto Bitcoin için dip tahmini yapıyor. Bu kapsamda analist, yılın dördüncü çeyreğini işaret ediyor.

Önceki ayı döngülerine göre Bitcoin dibi ne zaman bulacak?

Kriptokoin.com haberlerinden de tanıdığınız popüler kripto analisti Rekt Capital, lider kripto para Bitcoin (BTC)’ye ilişkin son tahminlerini paylaştı. Analist, Bitcoin’in bu döngüde son dip noktasını ne zaman bulacağına ilişkin görüşlerini açıkladı. Analist bu kapsamda, önceki Bitcoin dip taramaları yapıyor. Buna dayanarak, lider kriptonun bu yılın dördüncü çeyreğinde minimum noktasın ulaşmasının muhtemel olduğunu söylüyor.

Analist, 2015 yılında Bitcoin’in halving’den önce 547 gün boyunca dolaştığını belirtiyor. Ayrıca, 2018 yılında da benzer bir döngünün 517 gün sürdüğünü kaydediyor. Bu nedenle, analist, Nisan 2024’teki yaklaşan halving’den önce bu tür rakamları BTC’nin mevcut durumuna uyarlıyor. Bunun bir sonucu olarak da, dibi bir sonraki üç aylık dönemde gerçekleşeceğini öngörüyor.

Rekt Capital’in tahmininin özellikle Bitcoin halving’ine dayandığını belirtmekte fayda var. Genel konsensüse göre, halving’ten ve BTC’nin madenciliğinin karmaşıklığının artmasından sonra BTC aktif olarak büyüyor. Analistin Bitcoin’in muhtemelen önümüzdeki çeyrekte dibe vuracağı yönündeki tahmini, büyümenin hemen ardından geleceği anlamına gelmiyor. Bu sadece mükemmel bir dip için tahmin.

Belki de Bitcoin’in ve kripto piyasasının geri kalanının sınırsız büyüme ve refaha mahkum olduğuna inanıyorsunuz. Bu durumda, mükemmel giriş noktasını yakalamanın bir anlamı yok. Analist de buna benzer bir görüş ifade ediyor. Bu noktada 35.000 doların altındaki herhangi bir Bitcoin alımının uzun vadeli kazançlar getireceğini de sözlerine ekliyor.

Lider kripto BTC, şu anda ne durumda?

Kripto analisti Gamza Khanzadaev, Bitcoin için teknik seviyelere dikkat çekiyor. BTC, haftayı 200WMA’nın altında kapattı. Bu açıkça boğalar için iyi değil. Kripto piyasası için bir başka olumsuz faktör de, düzeltmeye devam eden ve şu anda 4.200-4.180 dolar arasında kilit destekte olan S&P500 oldu. Boğalar bu bloğu tutmazsa aşağı yönlü hareketin devam etmesi muhtemel. Durum Bitcoin için de aynı. 20.800 doların ötesine geçerse, büyük olasılıkla  20.000 – 18.000 dolar seviyelerini test edecek.

Basın zamanında Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre, günlük bazda %2,23 düşüşle 21 bin doların hemen üzerinde işlem görüyor. Lider kripto, haftalık bazda ise %12’nin üzerinde değer kaybetti. Ayrıca, 69 bin dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %70 uzaklaşmış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.