Uğur Dündar perde arkasını anlattı: ABD’den kaç

Yıllar önce yolsuzluktan yargılanan iş adamı Halil Bezmen’in ABD’deki evine giderek oradaki bir çalışanla kavga eden gazeteci Uğur Dündar, internette uzun bir süre viral olan ‘Bezmenler’ kavgasının perde arkasını anlattı.
Halk TV’de Seda Selek ile Perdenin Önü Arkası programına konuk olan Uğur Dündar “Sayın Bezmenler kapıyı açar mısınız lütfen?” sözlerine ve olaya ilişkin şunları anlattı:
“Amerika Birleşik Devletleri’ne gittim. İşçilerinin hakkını aramak için kapısını çaldım. Açmış olsa kapının dışından birkaç soru soracaktım ayrılacaktım. Evde çalışan bir kişiyi üzerime saldılar. Biz de kendimizi koruduk.
O kişinin de maalesef düştüğünde burnu kırıldı. Ben bundan dolayı gözaltına alındım. Kefalet ile beni serbest bıraktılar. Erol Aksoy Amerika’da Atlantik Plak’ın sahibi Ahmet Ertegün’e götürdü beni. ‘Onun çevresi geniştir, sana ne yapman gerektiğini söyler’ dedi.

Ahmet Ertegün’e yaşadığımız olayı anlattım. Bana dedi ki ‘Derhal ilk uçağa atla kaç’. ‘Neden kaçayım? Sabıkalı değilim, gaspçı değilim, hırsızlık yapmak için gitmedim’ dedim. ‘Amerikan cezaevleri çok kötüdür oğlum, burada durma kaç’ dedi. O dava uzlaşmayla sona erdi. Tutuklanmadım.”
Odatv.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.