Ulusal kaleci Berke Özer: ‘Kariyerimi Avrupa’da sürdürmek istiyorum’

Fenerbahçe ile geçen dönem sonunda yollarını ayıran ulusal file bekçisi Berke Özer, hazırlıkları, meslek amaçları, Fenerbahçe’den ayrılma kararı ve daha birçok bahiste açıklamalarda bulundu.

Bireysel olarak çalışmalarını devam ettirdiğini belirten Berke Özer, “Şu anda ferdi antrenörümle hem fitness, hem de saha idmanları yapıyorum. İstanbul’da ve İzmir’de saha kiraladık. Tıpkı vakitte kaleci idmanlarımı da yapıyorum. Genelde çift idman oluyor. Dönem öncesi kamp üzere. Sabah fitness akşam saha idmanı, bazen de tam aykırısı oluyor. Daima çift idman yapıyorum. Bu türlü ağır tempo olduğu için de yarın maça çıkacakmış üzere hazırım” diye konuştu.

“EN HAKİKAT OLAN KARARI SEÇMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Görüşme halinde olduğu kulüpler olduğu, en gerçek kararı vermek için çalıştığını söyleyen Berke Özer, “Ligler başladı. Lakin güç bir karar aldık. Bu karar sonucunda de en hakikat olanı seçmeye çalışıyoruz. Takımımızla birlikte ince eleyip, sık dokuyoruz. Genç bir oyuncuyum. Oynamam gerekiyor. Bunun sonucunda de en yanlışsız kararı almak için bekliyoruz. Görüştüğümüz kulüpler de var. İnşallah en kısa vakitte sonuca varacağız” tabirlerini kullandı.

“KARİYERİMİ AVRUPA’DA SÜRDÜRMEK İSTİYORUM”

Kariyerine Avrupa’da devam etmek istediğine dikkat çeken 22 yaşındaki file bekçisi, “Benim için en değerli şey oynamak. Bunun yanında mesleğimi Avrupa’da sürdürmek istiyorum. Fakat doğal ki en değerlisi oynamak, oynayabilmek, gelişebilmek. Fenerbahçe’de 4 sene geçirdim. Bu 4 senede çok kıymetli şeyler öğrendim. Bu öğrendiklerimi, Avrupa’da en uygun halde uygulamak istiyorum” diye konuştu.

“YURT DIŞINDAN BİRÇOK TEKLİF ALDIK”

Fenerbahçe ile yollarının ayrılmasından sonra Üstün Lig’den birçok teklif aldığını lakin mesleğine yurt dışında devam etmek istediğini söyleyen Berke Özer, şöyle konuştu:

“Bu süreç bizim için Ocak ayında belirli oldu. Liderimiz da açıkladı. Bu süreçte hem Türkiye’den, hem de yurt dışından birçok teklif aldık. Dediğim üzere bizim gayemiz yurt dışında oynamak, mesleğimizi orada devam ettirmek. Bunun sonucunda tüm kulüplerimize hürmetle yanıtlarımızı ilettik. Benim için şu an birinci amaç, mesleğime yurt dışında devam etmek.”

“BURALARDAYSAM FENERBAHÇE SAYESİNDE”

Berke Özer, Fenerbahçe topluluğu ya da taraftarlara bir kırgınlığı olup olmadığı istikametindeki soruya da şöyle yanıt verdi:

“Asla bir kırgınlığım yok. O denli bir şey esasen haddimize değil. Bugün buradaysak Fenerbahçe sayesinde, Fenerbahçe taraftarları sayesinde. Onların bende çok emeği var. Asla bir kırgınlığım olmadı. Futbolda bu üslup şeyler olabiliyor. Biz de genç oyuncular olarak vakit zaman yanılgılar yapabiliyoruz. Ancak dediğim üzere kimseye bir kırgınlığım asla yok.”

“AYRILIK KARARI ÇOK ZORDU”

Fenerbahçe’den ayrılık kararını çok sıkıntı aldığını vurgulayan Berke Özer, “22 yaşımdayım. Tüm genç oyuncular için aslında değerli olan şey sistemli olarak oynayabilmek. Bu doğrultuda gelişebilmek. Yalnızca oynamak natürel ki kâfi değil. Birebir vakitte bir şeyler öğrenmek, gelişmek çok kıymetli. Bu doğrultuda ailemle, menajerimle oturduk bir karar aldık. Bu mevzuda liderimiz Ali Koç’a da çok teşekkür etmek istiyorum. Her vakit yanımda oldu. Yalnızca bu süreçte değil, tüm Fenerbahçe mesleğim boyunca bana bir baba, ağabey üzere yaklaştı. Yanımda takviye oldu. Çok güç bir karardı. Lakin mesleğim açısından bu türlü bir karar vermem gerekiyordu. Daima birlikte oturduk, konuştuk ve bu türlü bir karara vardık” tabirlerini kullandı.

“KULÜPLER YABANCI KONTENJANINI KALEDE KULLANMAK İSTEMİYOR”

Türk futbolunda son vakitlerde çıkan birçok düzgün kaleci olmasıyla ilgili niyetlerini de aktaran Berke Özer, “Ülkemizde bir kaleci bolluğu var. Yalnızca kaleci olarak değil, birçok genç oyuncu yetiştiriyoruz. Emirhan, Arda ve birçok isim var. Bence bunun en kıymetli sebebi genç oyuncuların oynuyor olmaları. Birebir vakitte yabancı sonu da buna bir etken. Çoklukla gruplarımız bu yabancı kontenjanını kalede kullanmak istemiyor. Bu sebeple de hem alt liglerde hem de üst liglerde birçok kaleci fırsat buluyor. Ben bu sayede birçok kaleci çıktığını düşünüyorum. Uğurcan üzere, Altay üzere… Genç yaşlarına karşın ulusal kadrolarda oynayan birçok kalecimiz var. Fırsat geldikçe genç oyuncuların neler yapabildiğini görüyoruz. Tüm kulüplerimize örnek olmalı. Birebir vakitte bu oyuncuların oynamasıyla ekonomik olarak da kulüpler rahatlıyor. Ben her kulübümüzün bu yola gitmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

“HER TÜRK OYUNCUNUN EN ZİRVEYE KOYDUĞU YER ULUSAL TAKIMDIR”

Düzenli olarak oynaması halinde yine ulusal ekibe yükselebileceğini belirten Berke Özer, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Her Türk oyuncunun en üst düzeye, en doruğa koyduğu yerdir ulusal grup. Her şeyden evvel mesleği bir kenara bırakırsak gurur kaynağıdır. Hayatta başarabileceğim en büyük şey benim gözümde ulusal kadroda oynamak. Bunun için de oynamak gerekiyor. Ben uygun performans gösterip, daima oynadığım takdirde oraya ulaşacağımı düşünüyorum.”

“ÖNCELİĞİMİZ LİG DEĞİL, PROJE”

Görev yapacağı kadronun yer aldığı ligin değil, projelerinin değerli olduğunu tabir eden genç file bekçisi, kelamlarını şöyle noktaladı:

“Çok önceliğimiz var. Bu türlü bir karar verdik, bu kararın sonucunda de bu kadar bekledik, en gerçek şeyin olması gerekiyor. Olağan ki lig olarak değil ancak proje önceliğimiz var. Konuştuğumuz ekiplerde öncelik verdiğimiz mevzu bu, proje olması, geleceğe yatırım olması. Bu türlü bir karar aldıysak bunun sonucunda bu türlü bir adım atmamız gerekiyordu. Şu anda da görüştüğümüz bütün ekiplerle bu çerçevede konuşuyoruz. Proje, oynama fırsatı, meslek fırsatı konuşuyoruz. İnşallah en kısa vakitte sonuçlanacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.