Uyku konumunuz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor? Şuur altınızdakileri tek tek ele veriyor…

Uyku durumları kelam konusu olduğunda, geceleri tercih ettiğiniz konum, sizin hakkınızda varsayım edebileceğinizden çok daha fazlasını söyler. Geceleri uyumayı seçme formumuz, neyi rahat bulduğumuz ve bizi neyin rahatlattığıyla ilgili samimi bir sorudur. Yatış biçimimiz, bilinçsizken yaptığımız bir şeydir ve onu en içteki benliğimizin dürüst bir tabiri haline getirir.

Örneğin, kayan yıldız konumunda uyuyanlar, sağlam ve âlâ iletişimciler olma eğilimindedir. Diğerlerine açıktırlar ve gardlarını basitçe düşürürler. Genelde çok cana yakın, sempatik insanlardır. Öte yandan, bebek konumunda uyuyanlar, yeni insanlara gelince biraz daha utangaç ve temkinli olma eğilimindedir. Dış görünüşleri serttir fakat yalnızca nazik, hassas ve sempatik içlerini korumak içindir.

UYUYAN, YANLARINA YASLANIR, BACAKLAR DÜZ UZATILIR VE KOLLAR ÖNÜNDEDİR

Uyuyan kişinin yan yattığı, bacakların düz uzandığı ve kolların yerinde olduğu günlük uyku konumu, rastgele bir uyuyan için en tanınan durumdur. Uyku konumu sert görünse de, bu türlü bir stile sahip bir uyuyan kişi sert ve soğuk kanlı bir kişidir.

Bu beşerler tipik olarak toplumsal ve rahat insanlardır. Her çeşitten beşerle sohbet ederler, fakat A listesindeki bir kalabalıkla koşmayı tercih edebilirler. Ayrıyeten kendilerine çok güveniyorlar, bu da bazen yabancılara biraz daha saf görünmelerine neden olabilir.

ÖZLEM DUYAN HAYALPEREST UYKU POZİSYONU

Özlem duyan hayalperest uyku konumu. Uyuyan yan yatarak uyur lakin bu sefer kolları öne yanlışsız uzatılır. Araştırmalar, bu konumu seçen bireylerin tipik olarak davetkar ve açık olduğunu göstermiştir. Yeniden de yeni arkadaşlar ve tanıdıklardan şüphelenebilirler. Bir işe karar verme konusunda yavaş ve temkinlidirler, lakin bir defa başlarına yattıktan sonra o yola koyulurlar. Uygun ve muteber arkadaşlar.

UYKULU ASKER KONUMUNDA UYUYANLAR

Uykulu asker uyku durumunda uyuyan bir kişi, kolları düz bir halde yanlarında olacak halde sırt üstü yatar. Güçlü, sessiz ve büyük yaygarayı sevmeyen odaklanmış insanlardır. Yapıyı severler ve kendilerini çok ciddiye alırlar. Bu tıpkı vakitte kendileri ve etraflarındaki öbür bireyler için yüksek beklentilere sahip olabilecekleri manasına gelir. Bu tıpkı vakitte horlamaya neden olabilecek bir uyku konumudur.

Uykulu asker durumu (sırt üstü uyumak), âlâ bir yatağın işini yapmasına yardımcı olur. Bilhassa çok yastık kullanmıyorsanız, sırtınızın ve boynunuzun uygun hizada olmasını sağladığı için en yeterli durumlardan biridir.

KAYAN YILDIZ DURUMUNDA UYUMAK

Kayan yıldız uyku konumu, sayılara nazaran en az tanınan olan uyku biçimidir. Sahiden eşsiz. Bacaklarını uzatmış sırt üstü yatarlar, kolları başlarının ötesine uzanmış, karada bir denizyıldızı üzere görünürler. Bu halde uyuyan beşerler alışılmadık bir üsluba sahip olabilir, fakat çok sadık arkadaşlardır ve münasebetleri büyük bir öncelik haline getirir. Destekleyici olmayı severler, arkadaşlarının sıkıntıları için bir ses tahtası misyonu görürler ve yardım etmek için ellerinden geleni yaparlar. Bu çok mantıklı, zira kayan yıldız onları daima kucaklamak için kollarını uzatıyormuş üzere gösteriyor.

PARAŞÜTÇÜ UYKU POZİSYONU

Bir paraşütçü, kollarını bir yastığın gerisine sarmış, başları bir yana, mideleri üzerinde uyur. Bu halde uyuyanlar açık, eğlenceli kişiliklere sahiptir. Çoklukla istedikleri şeyle ilgili noktaya gelirler, lakin bazen bu küstahça olur. Özgür ruhlu görünebilirler, lakin paraşütçü uyuyanlar gizlice telaşlı olabilirler ve bir durumun denetimini arzulayabilirler. Risk alma eğilimindedirler. Bu uyku konumu ekseriyetle maceracı bir ruha sahip olmaya tekabül eder ve risk alan ve eğlenmeyi seven biriyle uyumludur.

BEBEK VE YA CENİN UYKU POZİSYONU

Bebek yahut cenin uyku konumu, bir kişinin bacakları altlarında kıvrılmış olarak yan yattığı yerdir. Bu, en tanınan uyku konumudur. Tüm uyuyanların yüzde 41’i bu uyku durumunu kullanıyor. Mantıklı – zira hepimiz bunu anne karnında bir sefer yaptık. Uyurken bebek konumunu kullanırsanız, içinde utangaç ve hassas bir yapıyı gizleyen sert bir dış görünüme sahip olabilirsiniz.

Bebek durumu, etraftaki en yaygın uyku durumlarından biridir. Uzun bir günün akabinde kıvrılmayı kim sevmez ki? Evet, bebek olarak birinci günlerinizi hatırlatan son derece rahatlatıcı bir durum, fakat rahat bir biçimde uyumaktan daha fazlası.

ÇİFTLER UYKU POZİSYONU

Sarılmak, ikinizin de paylaştığı güçlü bir yakınlık işaretidir ve kimi çiftler gece boyunca kucaklaşırlar. Bununla birlikte, nitekim kendine güvenen bir çift biraz rahatlayabilir ve birbirlerine biraz yer verebilir. Biraz kucaklaşmak ve sonra kendi köşelerinize kıvrılmak, çiftliğinize güvenmekten öteki bir şey söz etmeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.