Uzungöl yolunda araç kuyruğu, 10 kilometreyi buldu

Trabzon’un Çaykara ilçesinde yer alan Uzungöl’e yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.

Kuveyt, Bahreyn ve İsrail’den charter seferlerinin yapıldığı Uzungöl’de; otel, pansiyon ve dağ meskenleri tam kapasite doldu.

DHA’nın haberine nazaran; mevcut rezervasyonların uzatıldığını söz eden turizm acenteleri, yoğunluğu bayram sonrasına da sarkacağı bilgisini verdi.

Araç kuyruğu 10 kilometreyi buldu

Bölgeye araçları ile gitmek isteyen vatandaşlar, adeta yolda kaldı.

10 kilometreyi aşan kuyrukta dur kalk yapan birtakım araçlar arızalandı.

Birçok ziyaretçi, otomobillerini park edip yürüyerek Uzungöl’e varmaya çalıştı.

“Araç kuyruğu milim milim ilerliyor”

Uzayan araç kuyruğunda saatlerce kaldıklarını belirten Serap Toköz, “Uzungöl’ü, çok merak ettik. Birinci kere geliyoruz. Çok heyecanlıyız. Ancak bu kadar araç kuyruğu olduğunu bilseydim; mutlaka gelmek için bugünü tercih etmezdim. Arabayı aşağıda bırakmak zorunda kaldık. Araç kuyruğu milim milim ilerliyor. Daraldık, eşimle birlikte yürümeye karar verdik. Artık yürüyoruz. Baya bir yolumuz var fakat umarım varacağız.” diye konuştu.

“Hiç bu türlü bir trafik görmemiştim”

Saatlerdir trafikte kaldıklarını belirten Kadir Ağca ise, “Bayram tatilindeyiz. Ailemle bir arada Uzungöl’e gitmek istedik. Karadeniz bölgesinde birçok tatil noktasına gittik. Uzungöl, çok merak ettiğimiz bir yer. Çok uzun bir araç kuyruğu var. Çocuklar olmasa inip, biz de yürümeyi düşündük. Lakin Uzungöl’e, bulunduğumuz noktadan 8 kilometre var. Hiç bu türlü bir trafik görmemiştim. Fakat beklediğimize değecek üzere.” dedi.

Aracı bırakıp, yürüyen İlhami Güney de “Batman’dan geliyoruz. Daha evvel de gelmiştik. Uzungöl, şahane bir yer lakin çok şaşırdık. Bu kadar trafik beklemiyorduk. Araç kuyruğunu görünce moralimiz biraz bozuldu. Araçlar, tın tın ilerliyor lakin yılmadık. Geri de dönmedik. Aracı bıraktık ve yürümeye karar verdik. Esasen mükemmel bir hava, süper bir tabiat var. İnşallah varacağız lakin Uzungöl’e varmak için çok uzun yolumuz var” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.