YÖKDİL geç başvurusu ne vakit? YÖKDİL geç müracaat fiyatı ne kadar? YÖKDİL geç müracaat nasıl yapılır?

2022-YÖKDİL/2 imtihanında adaylar İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça lisanlarından biri için imtihana girecek.  2022-YÖKDİL/2 imtihanı için müracaatlar 18 Temmuz’da son buldu. Müracaat tarihini kaçıran adaylar dört gözle geç müracaat tarihini bekliyor.

YÖKDİL GEÇ BAŞVURUSU NE VAKİT?

YÖKDİL geç müracaat tarihi 26 Temmuz 2022. 

YÖKDİL GEÇ MÜRACAAT FİYATI NE KADAR?

YÖKDİL imtihanı olağan müracaat fiyatı 185 TL. Geç Müracaat Gününde yapılan müracaatlarda imtihan fiyatı, birebir gün %50 artırımlı olarak ödenir.

YÖKDİL GEÇ MÜRACAAT NASIL YAPILIR?

Geç müracaat gününde yapılan müracaatlarda imtihan fiyatı %50 artırımlı olarak, müracaatın yapıldığı gün ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ödemeler” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenir.

Geç müracaat gününde yapılan müracaatlarda bankalardan fiyat ödemesi yapılmamalıdır. Geç müracaat gününde başvurusunu yaptığı halde imtihan fiyatını birebir gün içinde yatırmayan adayların müracaat bilgileri silinir.

Geç müracaat gününde müracaat yapan ve imtihan fiyatını müddeti içinde yatırarak müracaatlarını tamamlayan adayların, müracaatlarının tamamlandığını https://ais.osym.gov.tr internet adresinden imtihan fiyatını yatırma mühleti tamamlanmadan teyit etmeleri ve müracaat bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan alarak müracaatın öteki etaplarında gerekebileceğinden itinayla saklamaları gerekmektedir.

Adaylar, müracaatlarını elektronik ortamda ÖSYM Müracaat Merkezleri aracılığıyla yahut ferdi olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yahut ÖSYM Aday Süreçleri Taşınabilir uygulamasından yapabileceklerdir.

YÖKDİL/2 İMTİHANI NE VAKİT?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Lisan (YÖKDİL) imtihanının ikincisi, 28 Ağustos 2022 tarihinde uygulanacak. 2022 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Lisan İmtihanı (2022-YÖKDİL/2), 28 Ağustos 2022 tarihinde; İngilizcede Fen Bilimleri, Sıhhat Bilimleri ve Toplumsal Bilimler alanlarında, Almanca, Arapça ve Fransızca lisanlarında ise yalnızca Toplumsal Bilimler alanında uygulanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.