Akdeniz’de fırtına! Dalgalar korku dolu anlar yaşattı

İHA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye için kar ve fırtına uyarısı yaptı…

İstanbul dahil olmak üzere birçok bölgede yoğun fırtına etkili olurken, Mersin’de de dünden itibaren yağışlı hava, yer yer kuvvetli rüzgar ve fırtına yüzünü gösterdi.

Cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz’de fırtına etkili olmaya başlarken, Pazartesi gününe kadar süreceği belirtildi.

Mersin sahili dalgalara teslim oldu

Dün 50-75 kilometre hızla etkili olan fırtınanın bugün 50 ile 90 kilometre hızla olmasının beklendiği de valilik tarafından bildirildi. Meteoroloji’de Akdeniz’deki fırtına nedeniyle dalgaların 3 ile 5,5 metreye kadar ulaşacağını belirtti. Dün olduğu gibi bugün de sabah saatlerinden itibaren sahillerinde etkili olan dalgalar dikkat çekti.

Mersin Erdemli’de de yer yer 3-4 metreye ulaşan dalgalar görüldü. Denizin dalgasını gören bazı vatandaşlar olta ile balık tutmak isterken bazıları da izlemeye geldi.

Limonlu sahilinde dalgaları fırsat bilen Mehmet Ali Ünalır’da oltasını ve sandalyesini alarak balık tutmaya çalıştı. Bu mevsimi sevdiğini belirten Ünalır, “Böyle dalgalı havalarda levrek oluyor, bizde olta atıyoruz. Her taraf dalga olduğu için deniz bazen tamamen beyaz oluyor. Mersin’den başlayarak Silifke’ye kadar tüm sahil böyle dalgalı oluyor. Sabah yağmur yağdı kesildi, her an tekrar yağabilir. Ancak Pazartesi güzel hava bekleniyor” dedi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx