Analistler: Bu Altcoinler Hayatta Kalamayacak, Bu İse Yükselecek!

Ünlü analist Benjamin Cowen, muhtemelen birçok altcoinin yıl boyu sürecek kripto kışından sağ çıkamayacağını söylüyor. Analiste göre, önümüzdeki aylarda, 2024’e doğru daha küçük altcoinler için başka bir zor dönem bekliyor. Öte yandan bugün TRB bir patlama yaptı ve kışa meydan okudu. Kripto analisti Valdrin Tahiri, TRB’nin boğa görünümüne sahip olduğunu söylüyor.

Altcoinler Yeniden Doğuş Yaşayacak mı?

Benjamin Cowen’e göre, bazı altcoinler aradaki dönemde gerçek değerlerini ortaya çıkarırken, diğerleri kaybolacak. Bu olmazsa bile bunlar bir sonraki boğa piyasasında tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmeyecek. Analist, bu eğilimin daha önceki döngülerde de gerçekleştiğini ileri sürüyor. Cowen, tüm kripto para birimlerinin boğa piyasalarında Bitcoin (BTC) gibi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşamayabileceğini savunuyor.

Toplam piyasa değeri tahmini | Kaynak: YouTube / Benjamin Cowen

Fed altcoinler üzerinde en büyük etkileyici olacak

ABD Merkez Bankası (Fed) Cowen’ın analizinde kilit bir rol oynuyor. Analiste göre, Fed’in para politikası altcoinlerin döngüsel davranışını derinden etkiliyor. Bu bağlamda Cowen, “Bence bu depresyon aşaması. Bunun gelmekte olduğunu düşünüyorum. Bence bundan sonra altcoin Rönesansı yaşanacak. Ancak, bu Fed’in yön değiştirmesine kadar gerçekleşmeyecek.” diyor. Analist, ABD merkez bankasının mevcut rotasını değiştireceğine inanmıyor. Bu konudaki görüşlerini ise şu şekilde ifade ediyor:

Bu yıl yön değiştirme ihtimalleri var. Ama değiştireceklerini sanmıyorum. Bu yıl yön değiştirirlerse, bu altcoin piyasasının hemen yükselişe geçeceği anlamına gelmiyor.

Analiste göre, Fed’in politikasını değiştirmesinin tek nedeni ABD ekonomisinde sorunlar yaşanması olur. Cowen, “Enflasyonu kontrol altına alma mücadelesi bitmedi. Çünkü fiyatlar yükselmeye devam ediyor,” diye ekliyor.

TRB fiyat tahmini: Dalga sayısı yerel zirveyi öngörüyor

Teknik analistler, tekrar eden uzun vadeli fiyat modellerini belirlemek ve yatırımcı psikolojisini anlamak için Elliott Dalga (EW) teorisine güvenir. Bu teori, sonuçta bir piyasa trendinin yönünü tahmin etme yeteneklerine yardımcı olur. EW teorisine göre, altcoin fiyatı yukarı yönlü bir hareketin beşinci ve son dalgasında yer alıyor. Bu formasyonun en dikkat çekici kısmı, dördüncü dalgada simetrik bir üçgenin varlığı. Bu, bu dalgadaki en yaygın modeldir. Ayrıca, bunun doğru sayım olma olasılığına meşruiyet katar.

Altcoinler arasında TRB’nin fiyatının 58-60 dolar üzerinde yerel bir zirveye ulaşması mümkün. Zirve, dördüncü dalganın (siyah) 1,61 dış Fib geri çekilmesi ve birinci ve üçüncü dalgaların (beyaz) 0,618 uzunluğu ile bulunur. Fibonacci düzeltme seviyelerinin arkasındaki ilke, bir yönde önemli bir fiyat hareketinden sonra, fiyatın orijinal yönünde devam etmeden önce geri çekileceğini veya kısmen önceki bir fiyat seviyesine döneceğini gösteriyor. Bu seviyeleri, gelecekteki potansiyel yukarı yönlü hareketlerin en yüksek noktasını belirlemek için kullanırız. Dalga uzarsa, bir sonraki en olası tepe noktası 72,50 ila 76 dolar arasında olacaktır. Bu da mevcut fiyatın %50 üzerinde.

Bu yükseliş TRB fiyat tahminine rağmen, günlük grafikte 45 doların altında bir kapanış, tepenin zaten içinde olduğuna dair güçlü bir işaret olacaktır. Bu durumda, altcoin fiyatının %30 düşmesi mümkün. Böylece, 35 dolar destek alanına ulaşması olası.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx