Böyle evlat olmaz olsun! Eski koca ve oğlundan şeytani plan

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesinde 6 Eylül günü annesi H.T.’yi Tiktok’ta yaptığı paylaşımlar nedeniyle babasının azmettirmesiyle pompalı tüfekle vurup ağır yaraladıktan sonra tutuklanan 16 yaşındaki Y.T ile babası İ. T. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Y.T’nin annesini vurmak için Adana’dan akılalmaz bir senaryo ile gelerek babasıyla yaptığı sinsi planı hayata geçirdiği, tedavisi tamamlanan annesinin ifadesiyle ortaya çıktı.

KAPIYI AÇARKEN ANNESİNE ARKADAN ATEŞ AÇIP KAÇTI

Annesini vurduktan sonra tüfeğiyle birlikte polise giderek teslim olan Y.T tutuklanırken, anne H. T. polise verdiği ifadesinde şöyle dedi:

-Oğlum boşandığım eşim İlyas ile Adana’da yaşıyordu. 1 ay önce oğlum aradı ve babasının kendisine şiddet uygulandığını, sürekli döverek hakaret ettiği için benim yanıma gelmek istediğini söyledi.

-Ben de ona yol parası gönderip ‘gel’ dedim. Ama oğlum gelmedi. 2 gün sonra tekrar aradı ve babasının şiddetine dayanamadığını belirterek bu defa kesin geleceğini söyledi.

-Ona otobüs bileti aldım ve kendisini karşıladım. Sarılıp ağladık. Sonra babaannesi ve halasının kendisinin beynini yıkadıklarını, kışkırttıklarını bana anlattı.

-Ben de ne olduğunu sorunca ‘Evde konuşuruz’ dedi. Elinde bir de valizi vardı. Birlikte eve geldik. Ben kapıyı açmaya çalışırken oğlum 2-3 basamak geride duruyordu.

-Bu sırada bir doldur, boşalt sesi duydum. Dönüp baktığımda oğlumun elinde tüfek vardı. Valizden çıkardığı tüfekle 5 el ateş edip kaçtı. Oğlumu azmettiren eski eşimdir, şikayetçiyim.

ANNEANNESİ ‘BENİ DE ÖLDÜRECEKTİ’ DEDİ

H.T’nin annesi S. T. ise, torunu Y.T’nin annesini öldüreceğini kendisine daha önce söylediğini belirterek, “Silah sesi gelince kapıya koştum. Kızım yerde kanlar içindeydi, torunuma ‘Oğlum sen deli misin? İnsan annesini vurur mu’ dedim. Sonra silahı bana çevirip ‘Seni de öldürürüm’ dedi ve tetiğe bastı. Silah patlamayınca kaçtı” dedi.

TİKTOK’TA YAYIN YAPIYOR, BABAMI ALDATIYORDU

Annesini vuran Y.T, anne ve babasının 4 yıl önce boşandıklarını belirterek, şöyle konuştu:

-Annem babamı başkalarıyla aldatıyordu. Telefonunun şifresini kırıp onu arayan kişileri aradım, durumdan çok şüphelendim ve şüphelerimde haklı çıktım. Olaydan iki ay önce annemin Tiktok hesabı olduğunu gördüm.

-Annemin farklı bir isimle hesap açtığını, el ve ayaklarının ojeli olduğunu gördüm. Canlı yayınlar yapıyordu. 3 bin takipçisi vardı. Canlı yayında hiç kadın yoktu, hepsi erkekti.

-Anneme taciz içerikli cümleler kullanıyorlardı, annem ise sessiz kalıyordu. Arkadaşlarım bu videoları görünce ben de dayanamadım ve biriktirdiğim harçlığımla Suriyeli birinden silah alıp Diyarbakır’a geldim. Amacım öldürmek değildi. Annemle konuşmaktı.

Y.T

-Ayaklarına doğru 4 el ateş ettim. Diyarbakır’a geliş biletimi de annem almıştı. Babam beni azmettirmedi, olaydan da haberi yoktur. Ne yaptıysam utandığım ve namusum için yaptım. Amacım annemi uyarmaktı.

ATK raporunda ise kadının hayatını tehlikeye sokacak şekilde kemik kırıkları ve basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek derecede yaralandığı bildirildi.

ANNESİYLE KALMA BAHANESİYLE ÖLDÜRME PLANI YAPTI

İddianamede Y.T’nin annesini, babasının azmettirmesiyle öldürme kastıyla plan yaparak Diyarbakır’a geldiği, ardından da annesiyle birlikte kalma bahanesiyle birlikte eve gittikleri sırada kapıyı açmaya çalışan annesinin arkasında durup silahını ateşlediği için kendisini azmettiren babası İlyas ile birlikte cezalandırılması istendi.

Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan baba oğlunu azmettirmediğini belirterek suçlamaları kabul etmedi.

Annesini vuran Y.T ise, “Annemin Tiktok yayınları gece 02.50’de başlayıp sabah 05.00’e kadar sürüyordu. Bu yayınlarda anneme erkekler cinsel içerikli sözler söylüyordu. Annem ise gülüyor tepki vermiyordu, ben de buna çok öfkelendim. Babama anlattım o da ‘Ne var bunda’ dedi, ama içeriğini söylemedim” dedi.

KIZI DA DİNLENDİ: BİZE ANNELİK YAPMADI

Sanık Y.T’nın kız kardeşi M.T ise, üç kardeş olduklarını, kendisinin de babasıyla yaşadığını belirterek, “Kardeşimin psikolojisi bozulmuştu, ben babama danıştım. O da kardeşimin son dönemlerde iyi olmadığını söyledi. Sonra annemin canlı yayınlarını izlediğini öğrendik. Annemin Tiktoktaki videolarını ben görmedim, kardeşimin annemi vuracağı yönünde bir izlenime de sahip olmadım. Ama kardeşimin psikolojisi bozuktu eve zarar veriyordu, camları kırıyordu. Annemiz bize annelik yapmadı. Tiktok videolarından ne benim, ne de babamın haberi yoktu. Kardeşim öğrenmişti” dedi. Mahkeme Y.T’nin tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı erteledi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx