Amasya Suluova Belediyesi, 3 branşta hizmet verecek yaz spor okulunu törenle açtı. Belediye Başkanı Fatih Üçok, açılış töreninde yaptığı konuşmada, ilçenin alt ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra çocuk ve gençlere yönelik sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yatırımlar yaptıklarını belirtti. Ayrıca, her yıl düzenledikleri yaz spor okulunun bu yıl da 7 Temmuz-17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirileceğini ve 3 branşta 500’den fazla çocuk ve gence spor yapma imkanı sunduklarını ifade etti. AK Parti Amasya Milletvekili Haluk İpek ise spor tesislerinin gençlerin sağlıklı gelişimleri için önemli olduğunu vurgulayarak Belediye Başkanı Fatih Üçok’u tebrik etti. Açılış töreninde sporculara malzeme ve meyve suyu dağıtıldı ve futbol, güreş ve tekvando branşlarında spor gösterileri yapıldı. Törene, Kaymakam Şafak Gürçam, AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, kurum ve kuruluş temsilcileri ile sporcular katıldı.