İmamoğlu’ndan Bahçeli’ye: İzlemeye devam etsinler

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine yönelik “İBB Başkanı’nı evine göndereceğiz” ifadelerini kullanan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi.

İSKİ Yenikapı havzası yatırımları kapsamında atılan temel atma töreninde gazetecilere açıklamalarda bulunan İmamoğlu, Bahçeli’nin sözlerine ilişkin şunları söyledi:

“Ben evimdeyim zaten, başkalarıyla karıştırıyor olabilir. O sözlere hiç bir zaman yanıt vermedim ama evimdeyim. Evimde çok çalışıyorum. Bugün de evimin Esenler bölümündeyim. Bizi takip etsinler. İzlemeye devam etsinler.”

İmamoğlu yerel seçimlere de değinerek “Gönüllerdeki ittifaka talibim, son ana kadar toplum tabanında ittifak kuracağım”

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün TBMM’de düzenlediği partisinin grup toplantısında İBB Başkanı İmamoğlu’nu hedef almıştı. Bahçeli, şunları söylemişti:

“31 Mart’ta yapılacak seçimlere hazırlık sürecini dolu dolu geçireceğiz. Hiçbir şeyi şansa bırakmayacağız. Sömürü çarkında öğütülen, iktidara değil Türkiye’ye muhalefet eden partilere meydanın boş olmadığını öğreteceğiz. Vakti yeterse İstanbul’a uğrayan belediye başkanını evine göndereceğiz. CHP ve HDP yönetimindeki belediyeleri cumhurun yönetimi ile birleştireceğiz. Zillet ittifakının ayak oyunları sona erecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx