Türkiye’ye Sarsacak Dosya! Satılık Telefon Numaraları, WhatsApp, Gmail, Telegram, Hangi Uygulamayı İsterseniz Açılıyor

Telefon numaranız başkasına satılmış olabilir mi?

Gazeteci Murat Ağırel, Halk Tv ekranlarında arkadaşının kendisine attığı mesajı paylaşarak, Murat Ağırel ismiyle kendisine mesaj gönderdiğini anlatttı.

Kendi adınızla, sizin adınıza, sizin numaranızdan yurt dışı numarasıyla mesaj atılabilir. Hatta sizin kullandığınız telefon numarası da satın alınabilir. Sizin adınıza mesaj atılabilir, özetle kullandığınız numaralar birine satılmış olabilir, üstelik sim kart yok, takibi yok.

Ağırel sistemin anlatarak “Stokta 28.000 bin adet Türk numara var. Türkiye numarası 44 TL’ye alınıyor. Numara seçildikten sonra sosyal medya platformlarına giriliyor, güvenlik kodu için gelen onay dahi satın alınmış durumda. Hazır olarak satın aldığınızda güvenlik kodu veriliyor. Siteye girdiğinizde size onay kodu veriliyor ya, o onay kodu zaten önceden alınıyor sistemden” dedi.

Sim kartsız bir şekilde alınan numara whatsapp’a tanımlandı. Daha sonra telefon numarası girildi ve kod girildi, daha sonra whatsapp açıldı.

Oluşturulan numarayla mesaj atılabiliyor.


Murat Ağırel, ele geçirilen kimlik bilgileriyle sistemin nasıl işlediğini anlattı.

Yalnızca whatsapp değil bütün uygulalamar aynı şekilde kullanılabiliyor. Telegram, Twitter ve diğerleri…

Satın alınan numarayla sosyal medya hesaplarına sahip olunabilir, üstelik sudan ucuz fiyatla. Bu yöntemle yapılabilecek dolandırıcılığın haddi hesabı yok, vatandaşları büyük tehlike bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx