Vali Gül İstanbul’un Yılbaşı Bilançosunu Açıkladı!

Taksim Meydanı’nda yılbaşı tedbirleri kapsamında bariyerler konumlandırılmış TOMA’lar hazır halde beklemişti. Yılbaşı akşamı yapılan kutlamalarda olumsuz durumların yaşanmaması da herkesin en büyük temennisiydi.

Vali Gül, görev başındaki polis ekiplerini selamladıktan sonra beraberindekilerle birlikte ‘nde yaptığı incelemeler sonrası açıklama yaptı.

“CİDDİ BİR OLAYLA KARŞILAŞMADIK”

“Vatandaşlarımızın yılbaşını huzurlu, güvenli bir şekilde geçirmesi için Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi İstanbul’umuzda da çeşitli tedbirler alındı. Emniyet, jandarma, sahil güvenlik ve diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte 7/24 arkadaşlarımız görev yaptılar, yapıyorlar. Bugün de Taksim’deyiz. Çok şükür alınan tedbirlerle, başta trafik olmak üzere asayiş anlamında ve diğer konularda çok ciddi bir olayla karşılaşmadık.” dedi.

Vali Gül konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Ben emeği geçen emniyet teşkilatımıza, jandarma teşkilatımıza, sahil güvenliğe, koordine eden kaymakamlarımıza, bütün kamu kurum ve kuruluşları, Göç İdaresi’ne özellikle teşekkür ediyorum. Allah kazasız, belasız bir 2024 yaşatsın. Güvenlik kuvvetlerimizin tırnağına taş değdirmesin. Bu vesileyle de şehitlerimize ben Allah’tan rahmet diliyorum. Bir daha ülkemizin bu tür acılarla karşılaşmaması için Allah’a dua ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx