Yatırım Şirketi CEO’su: Yatırımcılar Altın Sahibi Olmak İsteyecek!

Sarı metal yükseliş ivmesini korumakta zorluklar yaşadığı için yatırımcılar şimdilik kenarda duruyor. Bununla birlikte, Toronto’nun en eski butik yatırım firmalarından biri, yatırımcıların önümüzdeki aylarda ve yıllarda dünya önemli tehditlerle karşı karşıya kalırken altına sahip olmak isteyeceğini söylüyor. Firmanın CEO’suna göre altın fiyatları bu süreçte yükselecek.

Bu olduğunda parlak metal 2.200 dolara yükselecek!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altın, yükselse de 2.000 dolar kritik seviyesinin üzerinde kalmayı başaramıyor. Fed faiz artırımı spekülasyonları ve duraklamaya işaret eden ABD ekonomik verileri parlak metale destek veriyor. Bununla birlikte, Fed’in daha uzun süre dah yüksek yüksek faiz’ duruşu önünde barikat olarak duruyor. Maison Placements Canada’nın başkanı ve CEO’su John Ing, son araştırma raporunda, on yıllardır kontrolsüz harcamalarla büyütülen tavukların tünemek için eve dönmesiyle altın fiyatlarının 2.200 dolara yükselmesini bekliyor. Bu bağlamda Ing, şu açıklamayı yapıyor:

Artan enflasyon, dolarsızlaşma, artan jeopolitik riskler, küresel borç ve popülizmdeki yükselişin altın için olumlu bir zemin oluşturduğuna inanıyoruz. Bu yüzden altın, sahip olunması gereken iyi bir şey.

Altın, bir alım fırsatı olmaya devam ediyor

Ing’e göre, küresel ekonomik tehditlerin çoğunun ardındaki en büyük etken ABD’de artan borç sorunları. Bu arada, 2008’den beri Hazine tahvili arzı beş kat artarak 25 trilyon doların üzerine çıktı. Ing, bu duruma özellikle dikkat çekiyor. Bu mali yılda ABD’deki açık harcamaları 1.7 trilyon dolar artarak borcu 33 trilyon doları aştı. Ing, “Amerika bir borç hesaplaşmasıyla karşı karşıya” uyarısı yapıyor. Ing, bu ortamda altının yatırımcıların sermayelerini korumalarına yardımcı olacağını söylüyor. Bu yüzden Ing’e göre altın, bir alım fırsatı olmaya devam ediyor.

Büyüyen tehdide rağmen Ing, ABD hükümetinin küresel karbondioksit azaltma hedeflerini karşılamak için yeşil enerjiye geçişi zorlarken rekor bir hızla para harcamaya devam ettiğini söylüyor. Ing, yeşil enerjiye geçişi bir kara delik olarak tanımlıyor. Bu doğrultuda Ing, “Bir kez içine girdiniz mi, çıkmak imkansız.” diyor. Ing ayrıca, ABD hükümetinin borcunun, dünya iki büyük çatışma karşısında parçalanmaya başlarken Amerika’nın istikrarlı bir güç sağlamasını daha da zorlaştırdığını belirtiyor. bu konudaki görüşlerini ise şu şekilde açıklıyor:

Amerika’nın askeri cephaneliği azaldıkça, silahlanmanın çok maliyetli olacağı rahatsız edici bir gerçek. Amerikan ekonomisinin gücü, ABD’nin Rusya ile Soğuk Savaş’ı kazanmasının ana nedenlerinden biriydi. Ayrıca, Sovyetler Birliği’nin boy ölçüşemeyeceği küresel bir savunma devi inşa etmesini sağladı. Amerika’nın aşırı güveni kibre ve şimdi de rehavete yol açtı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx